Philodendron

    Podkategorie

Dostępnych 34 produktów

Pokaż 1-24 of 34 produktów

aktywne filtry

  • Dostępność: W magazynie

Philodendron – tropikalna roślina o pnącym pokroju

Philodendron, a w spolszczonej nazwie filodendron, to wyjątkowa roślina tropikalna, która zachwyca liśćmi w różnych odcieniach zieleni. Rosną w większości w amerykańskich lasach deszczowych, gdzie pną się po pniach drzew tworząc zielone, długie pnącza sięgające nawet do kilku metrów długości. W uprawie doniczkowej osiągają znacznie mniejsze rozmiary. Ze względu na pnący charakter wymagają stosowania solidnych podpórek. W sprzedaży posiadamy wiele odmian filodendrona, w tym także te o nietypowym ubarwieniu liści np. z dodatkiem kremowo-białych akcentów, koloru bordowego czy żółtego. Oferujemy również kolekcjonerskie odmiany filodendrona np. Pink Princess z różowymi przebarwieniami na ciemnozielonych liściach.

Philodendron  o liściach w kształcie serc: Brasil, Micans Lime, White Princess

Philodendrony o liściach w kształcie serc to najczęściej pojawiające się w sprzedaży odmiany tych egzotycznych pnączy. Zachwycają błyszczącą blaszką liściową oraz w większości ciemnozielonym kolorem. Wśród nich znalazły się takie odmiany, jak: Brandtianum, Scandens Micans. W sprzedaży posiadamy również filodendrony z kremowymi przebarwieniami, jak np. Philodendron Brasil, czy jasnozielonymi paskami – Philodendron Birkin. Oferujemy również rośliny o podłużnych liściach z ząbkowanymi brzegami np. Philodendorn Narrow Escape czy Philodendron Florida Green.

Jak dbać o filodendrona w doniczce?

Filodendrony znane są z niezwykle łatwej uprawy. Pomimo, iż pochodzą z rejonów tropikalnych, nie wymagają częstych zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczy wybrać dla ich miejsce ciepłe, o podwyższonej wilgotności powietrza z pośrednim światłem słonecznym. Dobrze znoszą również miejsca delikatnie zacienione, więc idealnie sprawdzą się jako roślina od łazienki np. bez okna. Lubią regularne podlewanie, ale są wrażliwe na przelanie. Uwielbiają za to częste zraszanie liści z użyciem odstanej wody o temperaturze pokojowej. Najlepiej czują się w temperaturze od 21 do 30°C w okresie wzrostu, a zimą optymalna temperatura to ok 15°C. Dzięki temu mogą przejść w stan zimowego odpoczynku. Roślinę warto również nawozić. Polecamy naszą gamę nawozów, które zapewnią roślinie optymalny wzrost, znajdziesz je tu-> Nawozy Zagajnik

Jakie podłoże wybrać dla fildoendrona?

Filodendrony lubią żyzne podłoże stworzone na bazie zasobnego w składniki odżywcze torfu oraz kompostu bądź ziemi uniwersalnej z dodatkiem włókien kokosowych. Nie należy również zapominać o odpowiedniej warstwie drenażu w doniczce, które umożliwi odpowiednie napowietrzenie delikatnych korzeni rośliny. Dobrze przepuszczalne podłoże złożone m.in. z perlitu, keramzytu, piasku lub żwirku, wspomaga swobodną cyrkulację wody i zmniejsza ryzyko przelania rośliny.

Gdzie postawić filodendrona?

W asortymencie posiadamy wiele odmian filodendronów o różnorodnej kolorystyce i wielkości. Posiadamy zarówno małe sadzonki idealne do postawienia na biurku lub stoliku, jak i duże, dorodne okazy, które postawione w rogu lub na środku pomieszczenia idealnie uzupełniają jego wystrój. Dzięki niezwykle dekoracyjnym liściom i długim pędom, nasze philodendrony chętnie wybierane są jako ozdoby do salonu, sypialni, kuchni i łazienki. Coraz częściej pojawiają się również w przestrzeniach biurowych, gastronomicznych, handlowych oraz użyteczności publicznej np. w urzędach, nadając im tropikalnego charakteru.

close

Lista życzeń