Rośliny idealne do biura!

Porady

Wybierając rośliny doniczkowe do biura, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników:

Jednym z najważniejszym czynników w uprawie roślin doniczkowych jest oczywiście odpowiednie oświetlenie naszych roślinnych podopiecznych.

Gdy będziesz kupować swoją roślinę sprawdź, jakie światło jest dostępne w pomieszczeniu i jakie rodzaje roślin potrzebują tego światła. Rośliny, które potrzebują jasnego światła, takie jak draceny i palmy, będą dobrze rosnąć przy oknie, podczas gdy rośliny tolerujące cień, takie jak zamioculcas i ficus, mogą być umieszczone w miejscach z dala od światła.

Dodatkowym czynnikiem, który ułatwi ci dobór rośliny jest wilgotność. Niektóre rośliny, takie jak paprociekalatee potrzebują podwyższonej wilgotności powietrza, podczas gdy inne, takie jak sansevieria i aloes, bez problemu tolerują niższą wilgotność. Wybierając rośliny do swojego biura bądź pewny, że wybierasz rośliny, które będą dobrze rosnąć w warunkach panujących w Twoim pomieszczeniu.

Warto pamiętać o tym, że niektóre gatunki roślin potrafią zaskoczyć nas swoim przyrostem, dlatego wybierając roślinę do biura miej na uwadze wielkość i kształt rośliny. Upewnij się, że wybierasz rośliny, które będą pasować do rozmiarów i kształtu pomieszczenia, w którym zostaną umieszczone. Rośliny o dużych liściach i krzaczastych kształtach będą się dobrze prezentować w dużych pomieszczeniach, podczas gdy mniejsze rośliny o prostszych kształtach będą lepiej pasować do małych pomieszczeń.

Dobierając roślinę do swojego biura, pamiętaj ze odpowiednia pielęgnacja swoich roślin sprawi, że będziesz cieszyć swój wzrok ich walorami. Kupując swoje rośliny do biura miej na uwadze, że masz czas i chęć na pielęgnowania roślin, które wybierasz. Niektóre rośliny wymagają regularnego podlewania i nawożenia, podczas gdy inne są bardziej tolerancyjne i potrzebują mniej uwagi.

Jeżeli już wiesz jakie masz warunki w swoim biurze, to bez większego zastanowienia się wybierzesz roślinę idealna dla siebie!

Poniżej kilka propozycji od nas, które mogą ułatwić ci wybór:

Jak dbać o rośliny w biurze?

Aby zadbać o rośliny w biurze, należy pamiętać o kilku podstawowych krokach:

Oto krótki poradnik dla każdego:

Ważnym czynnikiem w uprawie roślin jest światło słoneczne. Rośliny w biurze powinny mieć dostęp do jak największej ilości naturalnego światła, jednak nie powinny być narażone na bezpośrednie promienie słoneczne, które mogą  uszkodzić ich delikatne liście.

Nie ma co się martwić, że w Twoim biurze nie ma wystarczającej ilości światła słonecznego, istnieją gatunki roślin, które świetnie sobie radzą z tym problemem. np. Zamiokulkas Sansevieria.

Kolejnym punktem w pielęgnacji roślin jest oczywiście odpowiednia wilgotność powietrza. Wiele roślin biurowych preferuje wilgotne powietrze, więc warto zadbać o to, aby nie były one narażone na suche powietrze z klimatyzacji. Można to zrobić, np. poprzez regularne zraszanie roślin lub postawienie misy z wodą obok nich ewentualnie, można kupić nawilżacz powietrza i postawić go obok rośliny. 

Roślina do życia potrzebuje wody, dlatego odpowiednie podlewanie jest tak ważnym czynnikiem w pielęgnacji roślin. Rośliny powinny być regularnie podlewane, jednak nie powinny być przelewane. Zbyt duża ilość wody może prowadzić do gnicia korzeni i innych problemów. Co jakiś czas nasze rośliny warto nawozić, rośliny w biurze powinny być regularnie nawożone, aby zapewnić im odpowiednie składniki odżywcze i wspomóc ich wzrost.

Jeżeli jesteś osoba, która zaczyna swoją przygodę z roślinami warto przeczytać kilka poradników jak odpowiednio pielęgnować rośliny. Można również obejrzeć dodatkowe materiały, takie jak poradniki czy filmy instruktażowe.

Poniżej kilka przydatnych porad!

Kiedy i jaką ilość wody należy wlać do rośliny?

Nasze rośliny należy podlewać odpowiednią ilość wody. Aby zapewnić im odpowiednie warunki do wzrostu i rozwoju.

Oto kilka wskazówek dotyczących podlewania roślin domowych:

1. Znajomość potrzeb wodnych konkretnej rośliny.   

Niektóre rośliny wymagają więcej wody niż inne, więc upewnij się, że wiesz, ile wody potrzebuje Twoja roślina.

Często możemy to odczytać po kolorze ziemi:

Gdy ziemia ma ciemny kolor to znak, że jest optymalnie podlana.

Jasna ziemia oznacza, że roślinie już chce się pić, więc roślinę powinniśmy podlać.

Gdy ziemia się "błyszczy" to znak, że jest przelana, powinniśmy w tym przypadku szybko zareagować i nie podlewać naszej roślin.

Jeżeli ziemia odkleja się od doniczki to znak, że już dawno jej nie podlewałeś\aś. W tym wypadku trzeba podlewać roślinę małymi dawkami wody przez kolejne 2 tygodnie, aby nasza sadzonka nie doznała szoku/stresu.

2.Regularne podlewanie

Rośliny domowe powinny być podlewane regularnie, aby utrzymać glebę w wilgotnym stanie. Najlepiej wybrać sobie jeden dzień w tygodniu kiedy podlewamy kwiaty.

3. Unikanie przelania

Pamiętaj nadmiar wody może powodować gnicie korzeni i uszkodzenie rośliny, więc unikaj przelania.

4.Obserwacja gleby

Gleba powinna być wilgotna, ale nie mokra, więc sprawdzaj wilgotność gleby, zanim ponownie podlejesz swoją roślinkę.

5.Dostosowywanie ilości wody do warunków pogodowych i panujących w pomieszczeniu

W czasie upalnych dni rośliny będą wymagać więcej wody niż zwykle. W okresie zimowym lub podczas dni deszczowych mniej. Pamiętaj, że ilość wody potrzebnej do prawidłowego rozwoju rośliny może się różnić w zależności od gatunku i warunków panujących w twoim domu.

Rośliny do Twojego biura i nasza pomoc!

Jeżeli Chcesz wykonać u nas duże zamówienie związane z roślinami my jako Firma również przeszkolimy twoich pracowników tak, by wiedzieli jak dbać o rośliny które u nas kupiłeś\aś.

Wybierając naszą firmę do realizacji Twojej przestrzeni zapewniamy szkolenia załogi pod względem jak dbać o rośliny. Dostarczymy odpowiednie materiały na prośbę klienta, aby proces dbania o rośliny był prosty i miły dla każdego :)

Dziękujemy za poświęcenie czasu na przeczytanie naszego artykułu. Mamy nadzieję, że dostarczył on wiele wartościowych informacji i cennych wskazówek, które mogą pomóc w rozwiązaniu Twoich problemów lub w osiągnięciu Twoich celów. W razie jakichkolwiek pytań lub uwag, zachęcamy do kontaktu z nami.

Comments

No comment at this time!

Leave your comment

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
close

Lista życzeń