search

Doniczki do zielonej ściany OGRÓD WERTYKALNY

139,00 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 170 zł

Sprawdź jak
pakujemy nasze rośliny

Opis

Zaczniemy małym quizem. Jeśli odpowiedź na jedno z pytań brzmi tak, to zdecydowanie produkt dla Ciebie.

Czy masz mało miejsca w domu/mieszaniu, a chciałbyś pomieścić więcej roślin?

Czy masz dużo roślin w swoim otoczeniu, ale chciałbyś więcej?

Czy właśnie zamówiłeś dodatkowe kilka roślinek i jeszcze nie wiesz gdzie jest. umieścić?

Szukasz nowoczesnych rozwiązań do swojego domu lub pracy?

To nasza nowość, przeznaczona zarówno dla osób, które już nie mają gdzie ustawiać swoich nowych roślinnych nabytków, bo ich mieszkanie jest za małe na stworzenie dżungli lub dla właścicieli dużych domów, którzy szukają prostego, ale efektownego rozwiązania dla zieleni w swoim domu. 

Doniczki, z których tworzy się segmenty kaskad, umożliwiają sadzenie dużej ilości różnorodnych kwiatów i roślin zielonych na małej przestrzeni. Kreowanie takich ścian ma wiele zalet:


  •  oczyszczanie powietrza z toksyn, a także produkcja tlenu i pochłanianie dwutlenku węgla (najlepsze są w tym zadaniu skrzydłokwiat, paprotki, sansewierie)
  • obniżanie temperatury otoczenia, przydatna zwłaszcza latem w domach i mieszkaniach, a co jest szczególnie ważne w miastach
  • nawilżone powietrze, dolegliwości takie jak zmęczenie, podrażnienie oczu, bóle głowy czy gardła znacząco się zmniejszają, dlatego warto aranżować takie ściany w miejscu pracy, domowym gabinecie, ale też w sypialni i salonie
  • ogrody wertykalne działają uspokajająco, co powoduje że o około 15% zwiększa się wydajność pracy i lepsze samopoczucie - powiedz o tym swojemu pracodawcy lub jeśli sam nim jesteś, weź to pod uwagę
  • obecność roślin zwiększa odporność na ból i minimalizuje stres

Tego rodzaju konstrukcja ułatwia pielęgnacje roślin. Podlewając górną część donic woda samodzielnie spływa na dół, podlewając pozostałe rośliny bez ryzyka ich przelania i zatrzymuje się na podstawce. Możesz też podłączyć je pod wąż nawadniający. 

Do zielonych ścian możesz użyć wiele roślin, a zwłaszcza te pnące, wiszące i rozłożyste. Pięknie jednak sprawdzają się również tropikalne rośliny o wysokim, prostym pokroju. Nasze propozycje: asplenium i inne odmiany paproci, alokazje, maranty, mchy, sansewierie, anthurium czy skrzydłokwiaty - wszystkie dostępne w naszym sklepie. Warto pamiętać, że tropikalne rośliny lubią wilgotne powietrze, więc zielone ściany będą się doskonale prezentować w każdej łazience. 

W zielonych ścianach możesz też w kuchni uprawiać zioła i warzywa - przez cały rok.

Segmenty możesz łączyć w ogromne konstrukcje.


Szczegóły produktu

364
close

Lista życzeń