search

Adenium Obesum Róża pustyni

17,90 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 170 zł

Sprawdź jak
pakujemy nasze rośliny

Opis

Ta gruba i pękata roślinka jest sukulentem. Zgrubienie podobne do bulwy nazywane jest kaudeksem. Mówi się tę roślinkę róża pustyni, ponieważ kwitnie pięknymi różowymi kwiatami, a rośnie na terenach pustynnych i półpustynnych Afryki Wschodniej oraz Półwyspu Arabskiego. W warunkach naturalnych osiąga nawet 3 metry wysokości, ale w Polsce jako roślina pokojową, sprawdza się jako uroczy dodatek do aranżacji wnętrz. Przypomina swoim pokrojem drzewko skarłowaciałe baobab lub bonsai. Pięknie więc będzie się komponować w kompozycjach azjatyckich, japońskich, ale także w pojedynczych, których celem jest pokazanie jednego z najładniejszych okazów jakie posiadasz. Jej dużym plusem jest to, że nie wymaga specyficznej pielęgnacji. Jest prosta w hodowaniu, choć jest rarytasem dla kolekcjonerów. 

Co warto zapamiętać: JEŚLI OZDOBNA BULWA ROBI SIĘ MIĘKKA, OZNACZ TO, ŻE ROŚLINA POTRZEBUJE WODY.

Warto pamiętać, że każda część rośliny zawiera trujący sok, który może podrażnić skórę i jest niebezpieczny dla dzieci oraz zwierząt. Zabiegi pielęgnacyjne wykonuj w rękawiczkach.

*Zdjęcie przedstawia poglądową roślinkę.

Stanowisko: słoneczne, latem południowe słońce może jednak nieco przypalać liście rośliny

Podlewanie: od kwietnia do października, podlewaj regularnie, ale nie przelewaj, jeśli zależy Ci pięknej "bulwie" ozdobnej pozwól podłożu nieco przeschnąć przed kolejnym podlaniem, to wpłynie na formowanie się kaudeksu.

Podłoże: zdrenowane z keramzytem lub kamyczkami, przepuszczalne, do sukulentów

Nawożenie: w okresie wzrostu oraz kwitnienia adenium obesum dokarmiaj raz w tygodniu płynnym nawozem dla kaktusów i sukulentów

Doniczka: 6

Wysokość: 15 cm


Szczegóły produktu

17.9
close

Lista życzeń