search

Philodendron Gigas

199,00 zł

Philodendron Gigas

Odmiana, która swoim wyglądem bardzo przypomina Philodendrona Melanochrysum. Obie odmiany posiadają aksamitne, mieniące się liście, które dorastają do pokaźnych rozmiarów. Odmiana Gigas ma nieco bardziej owalny kształt, a przy odpowiedniej pielęgnacji liście rośliny, mogą osiągnąć nawet metr długości.

Unikatowa odmiana philodendrona z oryginalnymi liśćmi

Największa ozdobą Gigasa są niewątpliwie jego spektakularne liście. Na początku przybierają kolor szkarłatwo-brązowy, a wraz z upływem czasu stają się ciemnozielone. Ich struktura również ulega zmianie. Skórzaste na początku zyskują pokrytą malutkimi włoskami aksamitną sktrukturę, która pięknie mieni się w promieniach słońca.

Obecnie brak na stanie

Darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 170 zł

Sprawdź jak
pakujemy nasze rośliny


Opis

Philodendron Gigas

Philodendron Gigas to wyjątkowa i rzadka odmiana Philodendrona. Z uwagi na pnący pokrój i duże liście, musi być hodowana przy podporze. Polecamy stworzenie podpory wypełnionej mchem, co pozytywnie wpłynie na ukorzenianie się rośliny i wypuszczanie liści o większym rozmiarze.

  • duże, sercowate liście
  • aksamitna struktura liści
  • pnący pokrój
  • odmiana pożądana przez kolekcjonerów

Wymagania dla Philodendrona Gigas

Philodendron lubi miejsca ciepłe i lekko zacienione. Dobrze rośnie również w jasnych miejscach z rozporoszonym światłem. Unikaj jednak wystawiania go na słońce, które może uszkodzić jego delikatne liście.

Podlewanie: umiarkowane; najlepiej pozwolić przeschnąć wierzchniej warstwie podłoża między podlewaniami, gleba powinna być wilgotna, ale nie mokra

Podłoże: przepuszczalne, żyzne

Stanowisko: ciepłe i jasne, bez bezpośredniego nasłonecznienia, wilgotność powietrza 50-60%

Nawożenie: co 2-3 tygodnie, nawozy organiczne.

Doniczka: 12 cm

Wysokość: ok. 15 cm

* Zdjęcie przedstawia przykładową sadzonkę.


Szczegóły produktu

close

Lista życzeń