search

Ficus elastica schrijveriana

23,90 zł

Ficus elastica schrijveriana 

Odmiana z marmurkowym wzorem na liściach

Ficus elastica schrijveriana, to bardzo dekoracyjna roślina, która posiada charakterystyczny marmurkowy wzór na liściach. Na blaszkach liściowych przeplatają się ze sobą różne odcienie zieleni i różu tworząc ciekawy efekt. Ta miniaturowa wersja figowca, to świetny element dekoracyjny do niemal każdej przestrzeni. Postaw go obok klasycznych zielonych odmian, aby wyróżniał się na ich tle i był kropką nad "i" w kompozycji, którą stworzysz. 

Obecnie brak na stanie

Darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 170 zł

Sprawdź jak
pakujemy nasze rośliny


Opis

Ficus elastica Shrijveriana jest rośliną o bardzo dekoracyjnym wyglądzie. Wszystko dzięki swoim błyszczącym i skórzastym liściom, na których malują się kolorowe wzory. Różne odcienie zieleni, przeplatają się z beżem i różem, tworząc ciekawy efekt. Całość prezentuje się bardzo luksusowo i oryginalnie!

Liście Focusa, są wyjątkowo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także przesuszenia, czy intensywne działanie słońca. Dzięki temu, roślina ta zachowuje swój ozdobny wygląd przez wiele lat. Uważaj jednak na przeciągi! Jest to jedna w przyczyn opadania liści Ficusa.

W warunkach domowych widoczna na zdjęciach sadzonka, może osiągnąć nawet do 1,5 m wysokości! Dlatego z czasem, może stać się świetną ozdobą salonu, obok której ciężko będzie przejść obojętnie :)

Roślina pięknie prezentować się będzie wśród innych, zielonych odmian, stanowiąc wyróżniający się element kompozycji. 

*Zdjęcie przedstawia poglądową sadzonkę rośliny.

Stanowisko: lekko zacienione, jasne

Podłoże: żyzne i przepuszczalne, uniwersalną glebę wymieszaj z perlitem lub wermikulitem oraz ziemią z ogródka. Młodą roślinę warto przesadzić na wiosnę

Podlewanie: dopiero gdy wierzchnia warstwa jest przesuszona, podlewaj przegotowaną, odstaną wodą, zraszaj jej liście dla szybszego wzrostu

Doniczka: 6 cm

Wysokość: 10 cm


Szczegóły produktu

close

Lista życzeń