search

Laurus nobilis Bush (liść laurowy) 40 cm

40,00 zł

Laurus Nobilis Bush

Roślina doniczkowa idealna do kuchni

Laurus Nobilis Bush to jedna z odmian liścia laurowego zwanego również wawrzynem szlachetnym. Ta afrykańska roślina często używana jest jako przyprawa nadająca aromat wielu daniom i potrawom. Powszechnie stosowany jest również do produkcji domowych przetworów np. ogórków kiszonych.

Odmiana Bush wyróżnia się krzaczastą budową małego drzewka porośniętego skórzastymi liśćmi. Ich zielona powierzchnia jest delikatnie i drobno pomarszczona na brzegach

Liść laurowy może być uprawiany nie tylko jako roślina doniczkowa stawiana wewnątrz ale również na patio, balkonie, tarasie lub w ogrodzie

Obecnie brak na stanie

Darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 170 zł

Sprawdź jak
pakujemy nasze rośliny


Opis

Laurus Nobilis

Laurus nobilis Bush to zimozielony krzew o aromatycznych, eliptycznych liściach. Zakwita żółtozielonymi, niepozornymi kwiatami. 

Jeśli zastanawiałeś/łaś się nad idealną rośliną doniczkową do Twojej kuchni, przychodzimy z czymś nad wyraz oczywistym- Liść laurowy w doniczce!

To drzewko to nie tylko atrakcyjny element dekoracyjny, ale również niezastąpiona przyprawa w kuchni. Postaw ją w jasnym miejscu, a kiedy zabierzesz się za gotowanie, urwij bez wyrzutów sumienia kilka listków :) Posadź roślinę w glinianej doniczce, aby dodać ciepłego śródziemnomorskiego klimatu swojej kuchni. 

Walory Laurs nobilis Bush:

  • aromatyczna przyprawa
  • krzewiasty pokrój
  • skórzaste, eliptyczne liście o zielonym ubarwieniu
  • drobne marszczenia na brzegach blaszki liściowej
  • roślina do ogrodu, na balkon, patio, taras i do domu

Jak dbać o Liścia laurowego Bush?

Laurus nobilis nie lubi przeciągów i preferuje ciasne donice. Jest wysokim drzewkiem, więc wybierz dla niego przestrzenne i wysokie pomieszczenie lub uprawiaj na zewnątrz w dużych donicach (temperatury nie powinny spaść poniżej 5 stopni C). Na zimę przenieś roślinę do chłodnego pomieszczenia.

Stanowisko: słoneczne, ciepłe lub delikatnie zacienione, bez przeciągów

Podłoże: przepuszczalne, żyzne, bogate w składniki odżywcze

Podlewanie: regularne i umiarkowane, w sezonie jesienno-zimowym ogranicz podlewanie, podłoże powinno przeschnąć przed podlaniem

Doniczka: 14

Wysokość: ok 40 cm

*Zdjęcie przedstawia poglądową roślinkę.


Szczegóły produktu

close

Lista życzeń