search

Monstera Thai constellation

390,00 zł

Monstera Thai constellation

Bardzo rzadko spotykana i tajemnicza odmiana monstery dziurawej

Monstera Thai constellation to prawdziwy biały kruk wśród roślin kolekcjonerskich. Zachwyca nie tylko rozmiarem i wielkością liści, ale przede wszystkim pstrym ubarwieniem. Podziurawione i naznaczone nacięciami ogromne parasole liście przybierają barwę zielonkawą i białą

Monstera jest majestatycznym pnączem o interesującym pokroju. Jej ciekawy kształt i forma liści zachwyca nie tylko kolekcjonerów roślin i zapalonych ogrodników. Wydawać by się mogło, że ze względu na swój unikalny wygląd jest trudna w uprawie. Nic bardziej mylnego. Monstera Thai constellation nie ma dużych wymagań i jest stosunkowo łatwą w uprawie rośliną.

Darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 170 zł

Sprawdź jak
pakujemy nasze rośliny

Opis

Monstera Thai constellation

Monstera Thai constellation wyróżnia się spośród innych jej odmian pstrokatymi liśćmi, które przybierają barwy od intensywnej zieleni do bieli. Wszystko to za sprawą nierównomiernego rozłożenia chlorofilu w dużych liściach. Im jest go więcej tym ciemniejszy odcień zieleni posiadają liście, a im go mniej tym bardziej jest ono kremowe a wręcz białe.

Rozłożysta bryła z pięknymi, dużymi i błyszczącymi parasolowatymi liśćmi tworzy ciekawą bryłę uzupełniającą aranżacje salonów, oranżerii czy innych pomieszczeń. To majestatyczne pnącze jest niezwykle trudno osiągalne na rynku roślin tropikalnych i niezwykle cenne

Jak pielęgnować Monstera Thai constellation?

Jak większość roślin tropikalnych ta odmiana monstery uwielbia ciepło i wilgotne powietrze. Idealne temperatury dla niej to około 24 stopni C. Nie lubi przelanego podłoża, więc podlewaj ją dopiero jak gleba będzie przeschnięta. Ze względu na duże rozmiary zapewnij jej stanowisko, w którym będzie mogła swobodnie rosnąć. Pamiętaj też o regularnym zraszaniu jej liści miękką wodą i wycieraniu z nich kurzu za pomocą wilgotnej szmatki. Z uwagi na swoje wyjątkowe ubarwienie Monstera Thai constellation jest bardzo wrażliwa na bezpośrednie słońce. Ustaw ją więc w płocienistym miejscu. 

Stanowisko: jasne, bez bezpośredniego nasłonecznienia lub półcień

Podłoże: przepuszczalne, torfowe

Podlewanie:  pozwól wyschnąć podłożu przed kolejnym podlewaniem, używaj wody przefiltrowanej o temperaturze pokojowej

Roślina posiada uszkodzenia na liściach. 

Doniczka: 12 cm

Wysokość: ok. 45 cm

* Zdjęcie przedstawia przykładową sadzonkę.


Szczegóły produktu

close

Lista życzeń