search

PAPROĆ HUMATA, Humata tyermannii

17,90 zł

PAPROĆ Humata tyermannii

Roślina ta jest nietuzinkowa, niska i wolno rosnąca. Paproć pochodząca z ciepłych Wysp Kanaryjskich.Tworzy ona zwarte kępy ciemnozielonych i błyszczących liści. Dodatkowym plusem rośliny są jej futrzaste kłącza. Wyglądem przypominają one owłosione odnóża egzotycznego pająka, które oplatają brzegi doniczki. Paproć ta stanowi oryginalną ozdobę wnętrz. Gatunek polecany jest szczególnie miłośnikom ciekawych, nietypowych okazów.

Darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 170 zł

Sprawdź jak
pakujemy nasze rośliny

Opis

Jakiej opieki wymaga Twoja roślina ?

Światło:

  • Preferuje jasne, rozproszone światło, ale należy unikać bezpośredniego słońca. Najodpowiedniej będzie umieścić ją w miejscu gdzie nie jest narażona na intensywne promienie słoneczne.

Temperatura:

  • Roślina ta rośnie najlepiej w umiarkowanych temperaturach. Idealna temperatura wynosi około 18-24°C. Unikaj drastycznych zmian temperatury i przeciągów.

Wilgotność:

  • Davallia tyermannii lubi podwyższoną wilgotność powietrza. Aby utrzymać odpowiednią wilgotność, możesz regularnie rozpylać wodę na liście lub umieścić roślinę na podstawce z mokrym żwirem. W szczególności, zimą, kiedy ogrzewanie może obniżać wilgotność powietrza, warto dbać o odpowiednią wilgotność dla paproci.

Podlewanie:

  • Podlewanie paproci Davallia tyermannii powinno być regularne, ale nie nadmiarowe. Zapewnij, że podłoże jest wilgotne, ale unikaj zalania. W okresie letnim podlewaj częściej, a zimą ogranicz podlewanie. Sprawdzaj wilgotność podłoża przed podlaniem i upewnij się, że doniczka ma dobrą drenaż.

Szczegóły produktu

close

Lista życzeń